Články

Běžky nebo pěšky 21. - 23. 1. 2022

Vytisknout

Loňský rok setkávání moc nepřál, a tak jsme se už všichni moc těšili na společný pobyt i na bílou stopu. Bylo nás 23 a bydleli jsme v penzionu v Nové Peci, v části Láz. 

Počasí běžkám přálo, za víkend sice nenapadla předpovědí slibovaná hromada sněhu, ale i skromných 5 - 10 cm nového prašánku výrazně zlepšilo situaci i naši náladu. Sluníčka jsme si sice moc neužili, ale pravé horské počasí se sněžením k běžkám patří. V sobotu odpoledne nám dokonce projela rolba čerstvé stopy, na neděli jsme tak měli připravenou krásnou lyžovačku! Jen jsme byli smutní z bezohlednosti některých „pěšáků“, často byly hned po projetí rolbou lyžařské stopy rozšlapané. 

Pátek patřil příjezdu, ale někteří z nás už během dne stihli první lyžovačku. Další tři odvážlivci putovali „natěžko“ ze Stožce a mají tak náš obdiv za svůj sportovní výkon – poslední den cestu „po svých“ zase zopakovali. 

Na běžkování není velká skupina moc praktická, každý má svoje tempo a svoje představy o ideálním počtu najetých kilometrů. A tak jsme se v sobotu brzy „roztrhli“ na menší skupinky a vydali se směrem na Zadní Zvonkovou. Návrat zpět podél Schwarzenberského kanálu byl sice trochu stereotypní, ale zato cesta rychle utíkala. 

V neděli ráno jsme museli pension opustit a každý pak volil podle svých časových možností délku výletu. Většina z nás se, opět po menších skupinách, vydala užít si vyrolbované stopy směrem k Plešnému jezeru. Zasněžené stromy byly jako z pohádky, krásně nám to jelo a potkali jsme jen pár lyžařů, a tak jsme si užívali poklidu zimního království.

Všichni se těšíme, že už se zase brzy vrátíme do normálního běhu života a namísto „bezpečného odstupu“ si budeme zase užívat blízkosti svých přátel.

HP

Thursday the 20th. Šumavské cesty o. s. | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins