Články

Šikovné ruce v sobotu 7. 8. 2021 v Do ré Vodě

Vytisknout

V sobotu 27. 8. 2021 proběhl v Domě sv. Vintíře v Dobré Vodě další ročník naší akce „Šikovné ruce“.

Připravili jsme pět stanovišť.

Na terase se pod dozorem Muřky a Ivči tvořili „Šiškouni“ – šumavská strašidýlka ze šišek, ořechových skořápek, různých pecek, větviček, mechu a třeba i kapřích šupin.

Na dalším stanovišti se vyráběly záložky z obrázků ze starých kalendářů Šumavy doplněných vylisovanou rostlinou. Tady velely Radka a Hanka Š.

Na druhé terase si malí i velcí zkusili vytvořit ozdobnou magnetku s kolíčkem (třeba na lednici). S pomocí Hanky Kr. a Silvy si svoji magnetku rády připravily i maminky. Přestože byl výběr jednoduchých šablon k dispozici (jablíčko, hruška), pouštěly se děti i dospělí do složitějších tvarů (žabka, sovička, žirafa). A moc se povedly!

Čtvrté stanoviště bylo na zahradě. Jaromír s Karlem dali dětem do ruky kladívko, hřebíčky a připravená prkýnka. Výsledkem byla krásná krabička i s víčkem, kterou si hlavně kluci pyšně odnášeli. Práci s kladívkem si však vyzkoušela i děvčata. Některé děti držely v ruce kladívko prvně v životě.

Poslední pracovní místo bylo ve společenské místnosti, kde se zdobily látkové tašky. Pod vedením Jany a Hanky Kol. vznikaly na taškách různé vzory podle kreativity a šikovnosti účastníků. Velmi oblíbené bylo kapradí a šablona sluníčka. Překvapil nás tříletý klučina, který si udělal moc hezkou tašku pomocí bramborových razítek.

Na nás všechny „dohlíželi“ Vláďa s Danou, kteří vařili kávu, podávali vodu Vintířovku s citronem i pomocnou ruku, bylo-li potřeba.

Na akci přišlo asi 20 lidí.

Je to hodně, nebo málo? Vzhledem k loňskému nucenému výpadku, změně termínu a množství současně pořádaných velkých akcí (Železnorudské slavnosti a pouť v Kašperských Horách) jsme spokojeni. A hlavně – zájemci přijeli výslovně na naši akci. Neměli jsme tentokrát nikoho z ubytovaných v Domě sv. Vintíře.

Večer byla výborná grilovačka (už bez Dany a Vládi). Neděli jsme si navzdory předpovědi počasí užili každý po svém (borůvky, houby, cyklo i vejšlap) a sešli jsme se všichni na Rovině J

Tak zase za rok!

HaK

Fotky ze Šikovné soboty najdete tady

 

Thursday the 20th. Šumavské cesty o. s. | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins