Zdravíme všechny šumavské nadšence!

Jelikož už je nám všem čas v izolaci dlouhý, po Šumavě se nám stýská a navíc je tam teď nebývale sněhově, vyráží všichni kdo jen trochu mohou. 

Na našem webu najdete novou rubriku "Šumavou v době pandemie" a příspěvků už je tam docela dost.  

Budeme rádi, když se podíváte a také přispějete svojí troškou do mlýna.

 

Mějte se krásně a těšíme se na časy, kdy se budeme moci toulat Šumavou společně!

 

Pavel a Jana

Kalendáře na rok 2021

Letos máme nejen nástěnný, ale i stolní kalendář.  Stolní kalendář 99,- CZK/1ks, nástěnný kalendář 179,- CZK/1ks. Napište si o ně, rádi Vám je doručíme!

Ukázku kalendářů najdete po kliknutí tady

Nový cyklus přednášek o Šumavě

Na podzim roku 2019 jsme zahájili projekt „Rok na Šumavě“. Ředitel NP Šumava Pavel Hubený v úvodní přednášce/diskusi shrnul uplynulý rok na Šumavě a nastínil, co by ji mělo čekat v roce 2020. Každý rok vyhlašuje NP Šumava téma, kterému se věnuje celý rok. Během roku 2020 přijedou do Plzně specialisté, kteří přednesou odborné přednášky věnující se dané problematice, a následně Šumavské cesty z. s. zorganizují akci na Šumavě, kde veřejnost bude mít možnost se s problémem seznámit přímo v terénu.

Letošní první akce tohoto projektu se už uskutečnila. 13. února v SVK Plzeňského kraje proslovila přednášku „Šumavské louky a pastviny“ krajinná ekoložka ing. Roučková ze Správy NP Šumava. Přednáška byla hojně navštívena, účastníci ji vyslechli s velikým zájmem a dostali také odpověď na své dotazy.

O dalších připravovaných akcích projektu „Rok na Šumavě“ Vás budeme včas informovat.

Thursday the 4th. Šumavské cesty o. s. | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins