Rok na Šumavě - kulatiny CHKO Šumava (60 let)

Přednáška v rámci cyklu Rok na Šumavě, 60 let CHKO Šumava

Ve čtvrtek (jak jinak) 16. února 2023 proběhla v Studijní a vědecké knihovně Plzeňského kraje tradiční jarní přednáška v rámci projektu Rok na Šumavě. Jelikož téma roku je 60 let CHKO Šumava, přijel netypicky na jaře ředitel NP Šumava Mgr. Pavel Hubený. Na přednášku dorazilo 38 posluchačů.

Pavel Hubený se vrátil k samotným začátkům vzniku třetí největší CHKO v ČR a velmi podrobně  prošel celou historii od počátků oficiální ochrany přírody na Šumavě, přes vznik NP až do aktuální současnosti.

Na závěr přednášky jsme vylosovali šest účastníků, kteří obdrželi stolní kalendář, a každý dostal záložku s nejdůležitějšími akcemi na rok 2023.

Novoroční vejšlap 2023

NOVOROČNÍ VEJŠLAP 2023

kolem Plzně 4 “Proti vodě“

Decentní třináctikilometrová procházka s mnoha přáteli a několika nesplnitelnými předsevzetími do nového roku nás dovedla do dalšího plzeňského obvodu

 

Oko bere aneb průměrný rok

Kdekoho napadla známá karetní hra, protože ať jsme počítali, jak jsme počítali - bylo nás jednadvacet. Dost dobrý.

Začátkem minulého roku jsem psal o divnodobě zaviněné covidem. Už jsme se nadechovali k mírně lepší době, ale přišel Únor. Ne sice ten vítězný, ale na obojí nebude jednou radostné vzpomínání. Před Listopadem se na silvestra při hodnocení uplynulého roku říkávalo – no, byl to rok průměrný – horší, než ten minulý, ale zase lepší, než ten budoucí.

Společně si do nového roku přejme, ať je ten letošní alespoň mírně nadprůměrný. 

 

Pavel Škoula

P.S. Těšíme se na setkání s Vámi a Sylvánským vrchem v pondělí 1.ledna 2024.

Vejšlap za východem slunce

Cesta za východem slunce

 

Vyrazili jsme za východem slunce na Polom, ale ideálnější počasí jsme naplánovat nemohli. Zaznamenali jsme první letošní sněhové vločky, viditelnost byla maximálně 20 metrů a od vrcholu se přidal tak poctivý déšť, že mezi účastníky se nenašel jediný, který by na parkovišti na Gerlově Huti nasedal do auta suchý.

Zažili jsme klasické šumavské počasí a navíc máme nač vzpomínat.

Rok na Šumavě - Pavel Hubený

V rámci cyklu Rok na Šumavě přijel do Plzně tradičně ředitel NP Šumava Pavel Hubený, který shrnul co rok 2022 přinesl Šumavě a představil výhledy do roku 2023. Studovna Studijní a vědecké knihovny PK byla téměř plná a na závěr byla ještě řada dotazů.

Koncert Evy Urbanové v Dobré Vodě

Pozor na lilie!!!

Tuesday the 30th. Šumavské cesty o. s. | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins